Tehnička škola I Opština Knjaževac kao domaćini učenicima iz inostranstva

Knjaževac 02/06/2022

 

U okviru projekta  „Da Vainčijev kod” koji finasira fondacija „Ermasus+, u opštini Knjaževac se sprovodi poslednja faza projekta u okviru koje je  Tehnička škola Knjaževac imala je priliku da bude domaćin učenicima I nastavnicima iz  Italije, Bugarske, Portugalije I Rumuniije.

Projekat „Da Vainčijev kod” se sprovodi u šest Evropskih zemalja  i za  cilj ima  povećanje intersovanja učenika za STEM oblasti (Nauka, Tehnologija, Ižinjerstvo i Matematika), koristeći nove i inovativne metode, koje će učenicima omogućiti da aktivno učestvuju u integritivnoj nastavi, kao i učenju uz pomoć projekata.

Učenici I nastavnici iz inostranstva imali su  priliku da se u sklopu projekta upoznaju sa Kulturno-umetničkim znamenitostima u gradu i okolini, kao I da kroz radionice I preduzetništvo steknu nove veštine I znanja I ostvare dobru saradju sa lokalnim institucijama i lokalnom samoupravom koja je podržala ovaj projekat.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Post Author: Rtvm2020